Kategori Ekonomi Tarih 26 Temmuz Yorum 0 Yorum Okuma Süresi 42 sn okuma Görüntüleme 54 Görüntüleme

Özvar, sosyal medya hesabından yarın başlayacak 2022-YKS tercih işlemlerine ilişkin paylaşımda bulundu.

Sınava girip, tercih yapmaya hak kazanan adayların yarından itibaren 5 Ağustos'a kadar üniversite ve program tercihlerini yapabileceklerini hatırlatan Özvar, adaylara yönelik "sevgili gençler" hitabıyla şu ifadeleri kullandı:

"Geleceğiniz için karar vermede önemli olan bu sürecin sizler, aileleriniz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Puanı hesaplanan tüm adayların istedikleri programlardan tercih yapabileceğini hatırlatmak isterim. Adaylarımız, kendi beklentilerinin üzerindeki yerleri de rahatlıkla yazabilirler. Ek kontenjanları ya da gelecek seneyi bekleme gibi yolları tavsiye etmiyorum. En fazla 24 tercih hakkınız var, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yeni akademik yılda tüm üniversitelerimizle birlikte sizlere en iyi eğitimleri vermek üzere çalıştığımızı ve sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı bilmenizi isterim. Hepinize üstün başarılar diliyorum."

Bildiğiniz gibi Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2022 tercih işlemleri yarın başlıyor. Sınava girip tercih yapmaya hak kazanan adaylarımız 27 Temmuz - 5 Ağustos 2022 tarihleri arasında üniversite ve program tercihlerini yapabilecekler. #tercih2022 pic.twitter.com/lnbxS869lc

— Erol Özvar (@erolozvar) July 26, 2022 piyasalar

Benzer Konular ✨