AMELİYATSIZ YÜZ GERME

 

İlerleyen yaşlarda herkeste yaşanan bir durumdur ciltte oluşan kırışıklıklar ya da sarkmalar. Bazı insanlar bu duruma alışırken kimileri doğal yöntemler kullanıyor. Tıbbi olarak ise ameliyat ya da ameliyatsız bir şekilde tedavi uygulanmaktadır. Ameliyatsız yüz germe işlemi genel olarak kendini ameliyat şartlarına hazır hissetmeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

 

Ameliyatsız yüz germe işlemi şunlardır;

 

Dolgu uygulamaları ile yüz gençleştirme, Scarlet, VShape, Ulthera, ClearLift ve Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonları uygulamaları ile ameliyatsız daha genç, sıkılaşmış ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkün. Her ne kadar ameliyat ile yapılan operasyonlar ön planda bulunsa da gelişen teknoloji bu işlemlerin daha kolay ve kısa sürede gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır. Cerrahi yöntemler kullanılmadan yapılan işlemler her gün geçtikçe daha da ön plana geçmektedir ve birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu tarz yöntemler daha kısa süre de etkisini göstermektedir.

 

 CİLT GENÇLEŞTİRME

 

Bazı dönemlerde kişiler yüzlerinde oluşan pürüzleri ve kırışıklıkları rahatsız edici bulmaktadır. Bunlardan kurtulmak için birçok yöntem yer almaktadır. Cilt gençleştirme işlemleri arasında en popüler olanı VShape olarak adlandırılmaktadır. Cildin derin tabakalarında yer alan kolajen liflerini ısıtarak cildin dış kısmında yer alan yüzeyin gerginleşmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte derinin alt tabakasında yer alan tabakanın da destek dokusunda yer alan sarkıklıkları toparlamaktadır. Genel olarak 4 seanstan oluşup 20 dakika sürmektedir. VShape dışında birçok cilt gençleştirme yöntemi yer almaktadır cilde ve isteğe uygun olan yöntemi seçerek devamında tedavinin uygulanması uygundur.

 

 İPLE YÜZ GERME

 

           İple yüz germe işlemi çok ince yapıda olan iğnelerin içerisine yerleştirilmiş olan PDO adı verilen ve ameliyatta kullanılan iplere benzer iplikler kullanılarak yapılmaktadır. Cildinde kırışıklık ya da sarkma meydana gelen kişilerde kullanılan bir yöntemdir. İğneler aracılığı ile cildin altına iplikler yerleştirilir. Cildin alt kısmına yerleştirilen bu iplikler herhangi bir olumsuz etki meydana getirmeden o bölgede yer alan mikro kan dolaşımının artmasını sağlayıp, tamir etme mekanizmasını harekete geçirip kolajen üretim uyarısının meydana gelmesini sağlamaktadır. İple yüz germe sayesinde bir nevi yapıştırma işlemi gerçekleşir ve ciltte yer alan sarkmalar gözle görülür bir şekilde ortadan kaldırılmış olur.

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için videomuzu izleyebilirsiniz.

 SAÇ MEZOTERAPİSİ

 

Birçok insan saçlarının sürekli aynı sıklıkta kalmasını isterken bazı insanlarda saçlarının daha dolgun ve sık olmasını istemektedir. Gelişen teknoloji sayesinde araştırıp bulunan yeni yöntemler ve aletler ile birçok kişi hayallere kavuşabilmektedir. Saç mezoterapisi saçın köklerini güçlendirip dökülme riskini azaltmaktadır. Doğal saçlara oranla dökülme olasılığı oldukça düşüktür. Saç diplerine uygulanan işlem sonrasında birçok kişi hayalinde ki görüntüye kavuşup daha rahat bir şekilde hareket edebilmektedir. Saç mezoterapisi oldukça güvenilir bir yöntemdir ve herhangi bir yan etkisi yer almamaktadır.

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar