Genel

Vajina daraltma neden yapılır?

vajina-daraltma

Vajina daraltma bugün daha çok normal doğum yapmış kadınların ilk tercihi haline geliyor. Özellikle birden fazla doğum yapan kadınlar ya da yaş olarak ileri yaş grubunda ki bayanlar vajinalarının eski haline gelmesini talep ediyor ve daha dar bir genital bölge için doktorlarına danışıyorlar. Vajina daraltma cinsel aktivite kadına daha çok zevk verdiği gibi erkekler içinde yine artı bir zevk meselesi olacaktır. Dolayısı ile partneri ile sıkıntı yaşamak istemeyen ve vajinal genişlemesi yaşayan birçok kadın oldukça kolay olan bu operasyonu yaptırabilirler. Vajina daraltma yaklaşık olarak 1 saat içinde tamamlanır ve hemen kalkıp evinizin yolunu tutabilirsiniz. Dikiş olacağı için bir ya da iki gün ağrınız olabilir ama sonrasında normal seyrinize dönüyor olacaksınız.

Labial küçültme ise biraz daha farklı bir işlem. Bu daha çok işlev olarak değil de estetik kaygı olarak yapılmaktadır. Labial küçültme demek genital bölgede bulunan iç ve dış dudakların şekil bozukluklarını gidermek demektir. Gereğinden uzun ya da gereğinden sarkık olması kadınlarda özgüven eksikliği yaratabiliyor. Dolayısı ile bunları normal boyuta getirmek içinde yine doktorunun kapısını çalabiliyor. Labial küçültme için özellikle bir kadın estetik doktoru arayabilirsiniz. Doktor Leyla Arvas tam istenilen vajinayı sizlere geri verecek ve daha mutlu daha özgüvenli bir şekilde hayatınıza devam ediyor olacaksınız.

Genital estetik ameliyatları genel olarak 1 saat civarında sürüyor ve bu genel anestezi ya da epidural anestezi ile kolayca yapılabiliyor. Elbette birkaç gün ağrı olması normaldir ama bu dayanılmayacak ağrılar değildir. Genital estetik ameliyatı sonrası nelere dikkat etmeniz sizlere doktorunuz tarafından ayrıca anlatılıyor olacak. Genital estetik ameliyatı sonrası bir ya da iki ay havuzdan uzak durmalı ve hijyen temizliğinize dikkat etmelisiniz. Yine cinsel ilişki olarak da bir süre ara vermeniz en doğrusu olacaktır. http://www.drleylaarvas.com/ adresinden iletişime geçiniz ve ilk olarak önce muayene olup genital bölgenizin tedavisi hakkında bilginizi edinip kararınızı veriniz.

Loading...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar

Loading…