Genel Tanıtım Yazıları

Uçak Biletlerinde Teknoloji Devri

 

Uçak Biletlerinde Teknoloji Devri

 

Yıllar öncesi düşünüldüğünde günümüze göre artık ezber olan ve alternatifi düşünülemeyen uygulamalar ve yöntemler hayatımızın ciddi bir bölümünü kapsamakta. Sosyal medya araçlarından akıllı telefonlara, bilgisayarların hayatımıza kattıklarından, yayıncılık, yeme içme, yaşam konularına kadar hayat teknoloji ile çok değişti. Seyahat uygulamalarının da teknolojiye ayak uydurduğu bu günlerde uçak bileti temin etme yöntemleri de kendini sürekli güncelliyor.

 

Seyahatte Teknoloji Devri

 

Yola çıkmak, gezmek, gezgin olmak, tatil yapmak eskiden sadece tur şirketleri, rehberler ve operatörlerle mümkünken; günümüzde internetten edinilen sonsuz bilgilerle her şeyi kendi kendine yapmak mümkün. Seyahat blogları, internet kaynağının ciddi bir kısmını oluştururken, yine tur şirketleri, otellerin web siteleri, daha eğlenceli ve verimli bir tatili, daha uygun bütçelerle karşılıyorlar. kesfetsene.com gibi bloglar birçok yeniliğe imza atıyor.

 

Nereye gidilir, gidilen yerde ne yapılır, oranın tarihi ve doğal güzellikleri nelerdir, eğlence atraksiyonlarında ne yer alır gibi birçok bilgi günümüzde bir tık uzağımızdayken; tüm bu bilgilere ulaşmak da artık bedava.

HD Film izle

Uçak Bileti İçin İnternet

 

Vakti zamanında sadece havalimanlarındaki ofislerden ya da firmaların şehir içi bürolarından ya da turizm operatörlerinin fiziki şubelerinden alınan uçak biletleri günümüzde internetten rahatlıkla sağlanmakta. Üstelik ucuz uçak bileti konusunda internet sitelerinin hizmetlerinin sonu yok. Birbiri arasındaki rekabetten tüketicinin yararlandığı bu firmalar sayısız seçenekle en uygun fiyata uçak bileti sunuyor.

 

İlk başlarda sadece hava yolu şirketlerinin kendi sitelerinden yapılan biletleme işlemi ile satın alınan uçak biletleri günümüzde online bilet acenteleri ve sayısız kıyaslama sitesi hizmetleriyle zenginleşmiş durumda. Üstelik web siteleri kadar firmaların mobil uygulamaları da yolculara çok daha avantajlı şartlar sunabiliyorlar.

 

Örneğin, Türk Hava Yolları biletleri için THY’nin web sitesine; Onur air için Onur Hava Yolları’nın web sitesine, Pegasus’tan bilet almak için PGS web sitesine girmek zorunda olan kullanıcılar artık, en uygun, turna.com, hottickets, bavul gibi web sitelerinden biletlerini çok daha avantajlı koşullarla alabiliyorlar. Bu avantajlar üstelik daha sık alımlarda bir sonraki uçak biletini bedava hale getirebiliyor. Uçak bileti için eski ofisler yerini GSM operatörlerine, banka şubelerine, teknoloji mağazalarına bırakırken; mevcut bilet satışlarında internet teknolojisi egemenliği eline geçiriyor. Güncel uçak bilet fiyatları için en iyi kampanyaları ve en uygun uçak bileti fiyatlarını tüketicilere, internet ve mobil uygulamalar sunuyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar