Tanıtım Yazıları

Tüp Bebek

tup-bebek-resim

Tüp bebek yönteminde yumurtalıklarda her ay gelişmekte olan 10 -15 kadar yumurtanın çeşitli ilaç ve iğne tedavileri uygulanarak 10-15 gün lük süreçte olgunlaşması sonrasında , olgunlaşmış bu yumurtaların 2 günlük bir çatlatma iğnesi ( Pregnyl) uygulaması ile tek tek toplanması esasına dayanır.

Yumurta toplama işlemine OPU ( Oosite Pick Up ) denir , bir miktar ağrılı olabileceği için aneztesi altında yapılması tercih edilir.

Tüp bebek tedavisi işleminde toplanan bu yumurtalar eşin spermleri ile döllenerek embiryoların oluşması beklenir.

Aşılama tüp bebek işlemi sonucunda, 18-24 saat sonra oluşan tek hücreli embiryolar , yeni bir hayatın habercisi olan minik tohumlar gibi görülebilir .

Mucize gerçekleşti..! minik embiryolar ilk bölünmeye hazırlanıyorlar.Döllenme sağlıklı bir şekilde sağlanmış ..!

2,3 yada 5 gün süreyle bu embiryoların laboratuvar ortamında gelişmesi sağlanarak takip altında tutulur.

Mucize devam ediyor.Sağlıklı bölünmeler sonrasında 5 . gün embiryo son safhaya hazırlanır..

5 gün embiryosu kendisini koruyan kabukdan sıyrılmaya başlamışdır artık.

Bu süreç sonunda en sağlıklı embiryolar anne rahmini yerleştirilmeyi hak ederler. Ana rahmine oluşmuş embiryolardan 1 yada 2 tanesinin yerleştirilmesi işlemine transfer denir.

Embiryo artık kendini ssaran kabukdan kurtulmuş ve annesinin rahmine tutunmak için hazır görünüyor.Mucizenin bir sonraki safhasına hazırmısınız?

Ve iste mucizenin son safhası 5 gün embiryosu rahime transfer edildikten sonra uygun bir yere yerleşmek için en doğru anı beklemektedir.. Yeni bir hayat başlıyor ..

BÜYÜK EMEKLER SONUNDA RAHİM İÇİNE YERLEŞMEKTE OLAN BİRKAÇ GÜNLÜK EMBİRYO

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar