Kategori Dünya Tarih 06 Ağustos Yorum 0 Yorum Okuma Süresi 1 dk 33 sn okuma Görüntüleme 14 Görüntüleme

ABD’nin Pennsylvania eyaletinde çıkan bir yangında üç çocuk 10 kişi hayatını kaybederken, yangına çağrılan bir itfaiyeci, ölenlerin kendi ailesi olduğunu gördü. Eyalet polisi altı kurbanın kimliklerini tespit ederken, beş, altı ve yedi yaşındaki en küçük çocukların adları henüz belirlenemedi. Yangının nedenini belirlemek için adli soruşturma başlatılırken, alevlerin evin verandasında başladığı sanılıyor.

YAZ TATİLİ İÇİN GELDİLER

Gönüllü itfaiyeci Harold Baker, Associated Press Haber Ajansına yaptığı açıklamada, ölenlerin oğlu, kızı, kayınpederi, kayınbiraderi, baldızı, üç torunu ve üç diğer akrabası olduğun belirtti.

Baker, yangında ölen ikisi kız, biri erkek çocukların evde yaşamadığını ve yaz tatili için geldiklerini söyledi.

Söndürmeye gittiği yangın itfaiyeciyi kahretti Kurbanlar kendi ailesi çıktı...

Eyalet Polisi kurbanların adlarını, 19 yaşındaki Dale Baker, 22 yaşındaki Star Baker, 79 yaşındaki David Daubert Sr, 42 yaşındaki Shannon Daubert, 47 yaşındaki Laura Daubert ve 54 yaşındaki Marian Slusser olarak açıkladı.

Harold Baker, oğlu Dale’in de kendisi gibi bir gönüllü itfaiyeci olduğu belirtti. Yangından üç yetişkinin de sağ kurtulmayı başardığı açıklandı.

Yangın, Philadelphia kentinin 150 kilometre kuzeybatısındaki kırsal Nescopeck bölgesinde yerel saatle sabaha karşı 02:30’da çıktı. Yetkililer, itfaiyecilerin yanan eve arkadan girmeye çalıştıklarını ancak aşırı sıcak ve alevler nedeniyle bunu başaramadıklarını belirtti.

"DENEDİK AMA İÇERİ GİREMEDİK"

İhbarın için verilen adresin yan taraftaki bir ev olduğunu ifade eden Baker, olay yerine yaklaşınca yanan evin akrabasına ait olduğunu fark ettiğini belirtti. 40 yıldır itfaiyecilik yapan 57 yaşındaki Baker, yaşadıklarını böyle anlattı:

Söndürmeye gittiği yangın itfaiyeciyi kahretti Kurbanlar kendi ailesi çıktı...

Köşeyi döndüğümüzde yananın hangi ev olduğunu anlamıştım. İlk araçtaydım. Kenara çektiğimizde tüm ev alevler içindeydi. İçeri girmeye çalıştık. Çocuklar oradaydı ve iki çocuğum sadece akrabalarını ziyaret ediyordu. Ev onlarındı. Çocuklar sadece havuza girmek için gelmişti.

"TEK İSTEDİĞİM İÇERİ GİRİP AİLEME ULAŞMAKTI"

Gönüllü itfaiyeci Harold Baker, sözlerini şöyle sürdürdü:

Tek yapmak istediğim içeri girip bu insanlara, aileme ulaşmaktı. Tüm düşündüğüm buydu, onlara ulaşabilmek. Eve girmek için yapabileceğimiz hiçbir şey yoktu. Denedik ama içeri giremedik.

Polis, cansız bedenlerin küle dönen evden arama köpeklerinin yardımıyla çıkarıldığı belirtti. Pennsylvania Eyalet Polisi Derek Felsman da "İtfaiyeciler eve arkadan girmek için çaba sarf ettiler, ancak yoğun alev nedeniyle mümkün olmadı" dedi.

Verandada çıktığı tahmin edilen yangının nedenine yönelik soruşturma başlatıldı.

Söndürmeye gittiği yangın itfaiyeciyi kahretti Kurbanlar kendi ailesi çıktı...

Benzer Konular ✨