Kategori Ekonomi Tarih 27 Temmuz Yorum 0 Yorum Okuma Süresi 1 dk 30 sn okuma Görüntüleme 18 Görüntüleme

Avustralya merkezli Lucapa Diamond şirketi, Angola’da büyük bir elmas buldu. Şirketten yapılan açıklamada, ülkenin kuzeydoğusundaki Lulo madeninde 170 karatlık pembe bir elmas (The Lulo Rose) bulunduğu, bunun son 300 yılda keşfedilen en büyük pembe elmaslardan biri olduğu ifade edildi.

Angola Maden Kaynakları Bakanı Diamantino Azevedo ise, "Lulo’dan çıkarılan bu muhteşem pembe elmas, Angola’yı dünya sahnesinde önemli bir aktör olarak göstermeye devam ediyor" dedi. Angola devletine ait elmas, ülkenin ticaret firması Sodiam tarafından gerçekleştirilecek uluslararası ihale ile satışa çıkarılacak.

Öte yandan 2017 yılında Hong Kong’da açık artırmaya çıkarılan 59.6 karatlık "Pembe Yıldız" adlı elmas 71.2 milyon dolara alıcı bulmuştu. Pembe Yıldız, şimdiye kadar satılan "en pahalı pembe elmas" olarak biliniyor.

Dünyanın en büyük elması satıldı: Fiyatı dudak uçuklattı

FOTOĞRAF 8

Title

İngiliz müzayede evi Sotheby's'nin İngiltere'nin başkenti Londra'daki şubesinde yaptığı açık artırma tamamlandı.

Title

\"Enigma\" adı verilen ve üzerinde değerli taşlar bulunan bir asteroidin 2,6 ile 3,8 milyar yıl önce dünyaya çarpmasıyla oluştuğu düşünülen siyah elmas, 3 milyon 161 bin sterline (58 milyon 966 bin Türk lirası) satıldı. İsmi açıklanmayan alıcı, kripto para kullandı.

Title

Eski sahibi tarafından 1990'larda satın alındığında işlenmemiş hali 800 karat ağırlığında olan Enigma, 3 yıllık bir işlemden sonra 555,55 karatlık son halini aldı.

Title

Orta Doğu'dan ilham alınarak palmiye şeklinde kesilen Enigma'nın yaklaşık 3-5 milyon sterline alıcı bulması bekleniyordu.

Title

Amerika Değerli Taşlar Enstitüsünce (GIA) \"dünyanın en büyük doğal renkli siyah elması\" olarak gösterilen ve 2006'da da Guinness Rekorlar Kitabı'na \"dünyanın en büyük kesim elması\" olarak giren Enigma, en güçlü elmaslar arasında yer alıyor.

Title

Tam 58 milyon 966 bin TL'ye satıldı

'Dünyanın en büyük kesim siyah elması' olarak bilinen değerli taş, kripto para kullanılarak 3 milyon 161 bin sterline (58 milyon 966 bin Türk lirası) satıldı.

Title

Bir asteroidin 2,6 ile 3,8 milyar yıl önce dünyaya çarpmasıyla oluştuğu düşünülen siyah elmasın tasarımı Orta Doğu ilham alınarak palmiye şeklinde kesildi.

Title

Dünyanın en büyük elması satıldı: Fiyatı dudak uçuklattı

'Dünyanın en büyük kesim siyah elması' olarak bilinen değerli taş, kripto para kullanılarak 3 milyon 161 bin sterline (58 milyon 966 bin Türk lirası) satıldı. Bir asteroidin 2,6 ile 3,8 milyar yıl önce dünyaya çarpmasıyla oluştuğu düşünülen siyah elmasın tasarımı Orta Doğu ilham alınarak palmiye şeklinde kesildi.


Benzer Konular ✨