Kategori Dünya Tarih 06 Ağustos Yorum 0 Yorum Okuma Süresi 1 dk 8 sn okuma Görüntüleme 41 Görüntüleme

Dünya Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 17 gün içerisindeki ikinci görüşmesine kilitlenmiş durumda. Manşetlere taşınan kritik görüşme hakkında Washington Post, Ankara'nın Moskova'nın umudu haline geldiğini söylerken Kommersant 'Türkiye ve Rusya birbirine ayak uyduruyor' başlığını kullandı.

Giriş Tarihi: 05.08.2022 17:01 Güncelleme Tarihi: 05.08.2022 17:02

BU ALBÜMÜ PAYLAŞ

ABONE OL

Soçi’deki Başkan Erdoğan Putin görüşmesi dünya medyasında: Moskova’nın umudu Ankara Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in daveti üzerine "TC-TUR" uçağı ile saat 14.25'te Rusya'nın Soçi kentine geldi. GALERİ DEVAM EDİYOR Soçi’deki Başkan Erdoğan Putin görüşmesi dünya medyasında: Moskova’nın umudu Ankara Başkan Erdoğan'ı Soçi Uluslararası Havalimanı'nda Krasnador Bölge İdaresi Başkan Yardımcısı Aleksandr Ruppel, Soçi Belediye Başkanı Aleksey Kopaygorodskiy, Rusya Devlet Protokolü Genel Müdür Yardımcısı Aleksandr Prusov, Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar, Novorossisk Başkonsolosu Fırat Bayar ve diğer yetkililer karşıladı. Soçi’deki Başkan Erdoğan Putin görüşmesi dünya medyasında: Moskova’nın umudu Ankara Başkan Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir de Soçi'ye geldi. Soçi’deki Başkan Erdoğan Putin görüşmesi dünya medyasında: Moskova’nın umudu Ankara Başkan Erdoğan'ın, günübirlik program kapsamında Rus Sanatoryum'da Putin ile yapacağı görüşmelerde Türkiye-Rusya ikili ilişkilerinin yanı sıra güncel küresel ve bölgesel meseleler hakkında fikir teatisinde bulunulacağı bildirildi. Soçi’deki Başkan Erdoğan Putin görüşmesi dünya medyasında: Moskova’nın umudu Ankara

DÜNYADA MANŞET
Karadeniz kıyısındaki buluşmayı dünya medyası ilk sayfasından veriyor. New York Times gazetesi, hem ortak hem de hasım olarak tanımladığı Erdoğan ile Putin'in Soçi'de bir araya geleceğini bildiriyor. Gazete, liderlerin üç haftadan az bir süre içerisinde ikinci kez yüz yüze buluştuğunu öne çıkarıyor.

Benzer Konular ✨