Sandalyekeyfi’nin tüm ürünlerinde olduğu gibi ‘Eames Patchwork Sandalye’leri de hem tasarımlarıyla hem de kaliteleriyle en çok tercih edilen ürünler arasında. Kalitesinden ödün vermeyen Sandalyekeyfi, yüzde yüz müşteri memnuniyetine ulaşmak adına attığı adımlardan biri de özel tasarımları Eames sandalye ürünleridir.

Eames sandalye iç dekorasyonda en çok kullanılan sandalye tasarımları arasındadır. Ray ve Charles Eames 1950’de adını verdiği sandalyeyi tasarladığında şöhretinin bu kadar devam edeceğini tahmin edememiştir şüphesiz.

Eames sandalyenin bir diğer özelliği ise konforunun ve dayanıklılığının diğer sandalyelere göre kanıtlanmış üstünlüğüdür. Tüm ürünlerde olduğu gibi tabii ki konfor aslında kaliteye bağlıdır. Tam bu noktada, yıllardır süre gelen tasarımlara özgün farklılıklar getiren Sandalyekeyfi, şık tasarımı kaliteli işçiliği ve piyasasına göre oldukça uygun fiyatları ile dikkat çekiyor.

Evinizde, ofisinizde ya da herhangi bir yaşam alanınızda farklılık yaratmak istiyorsanız Eames sandalye ile şık bir cam ya da ahşap masa kombini gününüzü ve hayatınızı güzelleştirecektir.

Her tarza ve beğeniye hitap eden Eames sandalyeler, farklı renk seçenekleri, 2 yıl garantisi ve kayın ağacından yapılmış sağlam işçiliği ile Sandalyekeyfi’nde.

 

1950 yıllında ortaya çıkan eames sandalye tasarımı kullanıcısına bir sandalyenin sunabileceği tüm rahatlığı cömertçe sunmaktan geri kalmıyor.

 

Eames sandalye tasarımı, Amerikalı tasarımcı ve mimar olan Charles eames ve ray eames çifti tasarından tasarlanmıştır. Bu sandalye tasarımının sahip olduğu fikirsel en büyük özelliklerden birincisi ise; çağdaş fikirlerin tasarım içerisinde de hayata geçirilebilir olmasını gözler önüne sermesidir. Diğer bir en büyük özellik ise kullanılan malzemeler üzerinedir. Bu tasarım özel bir ahşap kalıplama yöntemi kullanılarak metal – ahşap sandalye tasarımını ortaya çıkartmıştır.

 

Sayfamız sandalyekkeyfi.com içerisindeki çok sayıda eames ürününü incelerseniz eğer Eames sandalye tasarımı oturma kısmı ve sandalye bacaklarının birbirinden ayrı malzemelerden üretildiğini fark edeceksiniz. Eames 1950 yılında tasarımında yaptığı bu farklılık ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Eames sandalye kullanım avantajları,

  • •                 Bu sandalye modelini ahşap dekorasyon mobilyalarınızla birlikte rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • •                 Modern mekânlara çok rahat bir şekilde uyum sağlayabilmektedir. Bu sayede mekan içerisinde kolaylıkla yerini değiştirebilir yeni bir düzen oluşturabilirsiniz.
  • •                 Sivri köşeler yerine daha yuvarlak hatlara sahip olması sayesinde çocuklu evlerde  bu sandalye modelini güvenle kullanılabilmektedir.
  • •                 Tasarım şekli sayesinde uzun saatler otursanız bile hiçbir şekilde rahatsızlık hissetmezsiniz.

Eames sandalye kullanımına bizden birkaç küçük tavsiye,

Bu sandalye çeşitli renk ve kumaşlarda karşımıza çıkması sayesinde kullanım alanları da bir hayli geniştir. Kullanım bulduğu alanlara ve avantajlarına örnekler verecek olursak;

Bu sandalye modelini çok rahat bir şekilde mutfak içerisinde kullanabilirsiniz. Bu rahat seçimin size avantajı ise oturma kısmının rahat ve kolay silinebilir olmasıdır. Çocuklu evlerde yemek esnasında yaşanan tatlı karmaşaları kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Örneğin, salon için aldığınız bir modeli, yatak odanız da ya da diğer odalar da rahatlıkla kullanabilir, mekânın temasına uymaması gibi bir endişe yaşamazsınız. Çünkü bu sandalye modeli evinizde, kafelerde, ofislerde dahi çok rahat bir şekilde kullanılabilecek şık tasarımlara sahiptir. Bu tasarımlar içerisinde kendinize uygun olan sandalye kesinlikle rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

Eminiz ki siz de hoşunuza gidecek, konforlu ve şık bir eames sandalye tasarımına sahip olduğunuz da asla vazgeçmek istemeyeceksiniz.

 

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar