Kediler şirin oldukları kadar narin hayvanlardır. ırkları arasında ise en duygulu olanları Persian kedilerdir. Hani şu yüzleri basık, burunları havada gösteriş satan kediler. şayet bur ırkın kedilerini ekmek ile beslemeyi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, hatta onları taze et ile bile beslemeniz oldukça kolay değil. Onlar genel olarak kendilerine hitap eden ve çene yapılarına müsait mamaları seçerler. Siyam kedileri ise narin ve atletiktir. En atik kedilerden biridir. lakin o da hususi bir cins olduğu için eğer iyi beslenmezse hastalanabilir. British Short Hair ırkından olan kediler ise dünyanın en şirin kedileridir.

Kediler evcil hayvan severlerin bir numaralı favorisidir. Bir kediyi evinde besleyen bir kişi, mutlaka ömrünün sonuna kadar kedi beslemek ister. Evcil dostunuz için sıhhatli mamalar arıyorsanız Kedi Maması bloğumuzu mutlaka takip edin.

En İyisi Doğal ve Taze Mama

Özellikle köpek tutkunu insanlar söz konusu olduğunda şunu hepimiz iyi biliriz; onun hayatının yarısı köpeğinindir. Çünkü köpek besleme tutkusu bitmek tükenmek bilmeyen bir sevgidir. Sahipleri onların a’dan z’ye her türlü ihtiyacını görürler ve köpeklerde bunun karşılığında ömür boyu onlara sadık kalırlar. Bu iki tür arasında ki dostluk tarihte pek çok örneği gösterir bize. Köpek maması sipariş vererek sizlerde köpeğiniz için sağlıklı besinler alabilirsiniz. Yavru köpek maması için http://kopekmamasi.gen.tr adresini ziyaret edin.

Köpeklerle dostluğun tedavi edici bir yanıda vardır. şu lahza dünyada oldukça çok rehabilite merkezinde, özellikle çocuk odaklı tedavilerde köpeklerle terapi yapılmaktadır. Uzmanlar ekseriyetle çocukların sosyal sorunlarını evcil köpeklerle tedavi edebilmektedir. nedeni ise karşılıksız saf sevgi, insan ve köpek ilişkilerinin odak noktasıdır. Bir köpek sahibi nedeni ile aç bırakılsa dahi ona yüz çevirmez. Onu korumuktan vazgeçmez. işte bu saf bağlılık gerçekten tedavi edicidir.

Köpeğiniz için uygun mamayı ucuz köpek maması adresinden bulabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz
Yükleniyor...