Kategori Dünya Tarih 06 Ağustos Yorum 0 Yorum Okuma Süresi 43 sn okuma Görüntüleme 23 Görüntüleme

Tüm dünyayı etkisi altına alan, insan hayatını ve küresel ekonomiyi baltalayan koronavirüs salgınıyla ilgili Rusya Silahlı Kuvvetleri Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Kuvvetleri Komutanı Igor Kirillov, ABD’yi suçladı.

ss

'ABD'NİN PARMAĞI OLABİLİR'

Koronavirüs salgınının ortaya çıkmasında ABD'nin parmağının olabileceğini söyleyen Kirillov, "ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı'nın, yeni koronavirüsün ortaya çıkmasında rol oynaması ihtimalini değerlendiriyoruz. Ajans, 2009'dan beri yeni koronavirüs türlerini inceleyen Predict programını finanse ediyor" ifadelerini kullanarak, ABD merkezli "Metabiota" şirketinin Ukrayna'daki bu tür çalışmalarda da görev aldığını hatırlattı.

dd

ABD'li yetkililerin daha önce bu gibi çalışmaları sürekli olarak itiraf ettiğini savunan Kirillov, "ABD yönetiminin dar hedefli biyolojik çalışmaları göz önüne alındığında ve bu tür açıklamalar bizi yeni korona virüs pandemisinin nedenlerine ve ABD askeri biyologlarının korona virüsün ortaya çıkması ve yayılmasındaki rolüne yeniden bakmaya neden oluyor" dedi. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ Rus turistlere kötü haber! Vizeleri tehlikeye girdiRus turistlere kötü haber! Vizeleri tehlikeye girdi 4 saat süren Erdoğan-Putin zirvesi sona erdi! İşte alınan kararlar...4 saat süren Erdoğan-Putin zirvesi sona erdi! İşte alınan kararlar... KPSS’de bir skandal iddia daha! 'Şifreleme var’KPSS’de bir skandal iddia daha! 'Şifreleme var’

Benzer Konular ✨