Ptt İle Hızlı Geçiş Sistemi Hizmeti

 

Bilindiği üzere hızlı geçiş sistemi veya bilinen adı ile HGS 12 Eylül 2012 tarihinden beri Türkiye’de hayata geçirilmiş bir ödeme sistemidir. Bu sistemde araç, radyo frekansı tanımlama sistemi ile tanınır ve bu sayede boğaz köprülerinden veya otobanlardan geçen araçların geçiş ücretleri otomatik olarak sağlanmış olur. Bu hizmet ile birlikte HGS veya hızlı geçiş sistemine ücret ödeyerek, hgs bakiye yükleme işlemi zorunlu hale gelmiştir. Bu anlamda hizmet veren kurumlardan birisi de PTT kurumudur

 

PTT’nin HGS hizmeti

 

PTT, PTT şubeleri veya PTT internet adresi üzerinden vatandaşlara HGS veya hızlı geçiş sistemi borçlarını sorgulama ve ödeme imkânı sunmuştur. Bununla birlikte PTT hızlı geçiş sistemi veya HGS sisteminden yararlanmak isteyenlere büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

PTT İle HGS Bakiye Yükleme

 

PTT ile hgs yükleme işlemi gerçekleştirmek isteyenler bütün PTT ofisleri şubeleri ve internet adresi üzerinden bu işlemleri gerçekleştirebilirler. Bu anlamda gerçekleştirilecek HGS veya bilinen adıyla hızlı geçiş sistemi bakiye yükleme işlemi nakit, posta çeki hesabı veya PTT Bonus kredi kartı ile gerçekleştirile bilmektedir.

 

Bununla birlikte posta çeki hesabı veya PTT Bonus kredi kartı hesabı bulunanlar PTT internet adresi üzerinden veya PTT ofis ve şubelerinden otomatik HGS veya bilinen adıyla hızlı geçiş sistemi ödemelerini hgs yükle işaretini kullanarak gerçekleştirebilirler. Bu anlamda PTT hizmet vermekte olduğu yüzlerce şubesi ile HGS kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamakta ve değerli bir hizmet vermektedir.

 

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar