Astropay’ın ön ödemeli bir kart sistemi olması, kullanıcıların internet üzerinde gerçekleştirmek istedikleri ödeme işlemlerinde güvenlik sorunlarının tamamen ortadan kalkmasını sağlamıştır. Astropay, bazı kötü niyetli kimseler tarafından bugüne kadar maddi ve manevi kayıplara uğramış olan birçok kişinin güvenlerini yeniden sağlamalarına yardımcı olmuştur. İnternet üzerinden hızlı ve sorunsuz işlemlerini gerçekleştirebilen kullanıcılar bu sistemden bir hayli memnundur.

Astropay kartları sisteminin nasıl bu denli güvenli olduğunu kısaca şu şekilde anlatabiliriz. Astropay kart, dijital şifreleme tekniği ile oluşturulan on dokuz haneli bir numaradan oluşur. Oluşturulan her Astropay şifresi tek kullanımlık olarak ve birbirinden bağımsız kombinasyonlar ile oluşturulur. Kredi kartları ise yalnızca tek bir kredi kartı numarasına sahiptir ve Astropayı kredi kartından ayıran en büyük özelliği de budur. Her defasında ayrı bir numara ile oluşturulan tek kullanımlık Astropay kartları ile kullanıcılar hiçbir güvenlik tereddüdüne kapılmadan gönül rahatlığı ile internet üzerindeki ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirler.

http://astropayal.org/astropay-kart-bozdurma/ adresinden daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Jeton Kart İle Güvendesiniz

Jeton Kart’ın bir diğer avantajı ise kullanıcıların ihtiyaç duydukları miktarı belirleme imkanı tanımasıdır. Jeton kart ile ödeme yapacakları tutarı belirleyebilen kullanıcılar limit aşma ihtimali yaşamazlar.

Jeton kartları 20. yüzyılın başlarında geliştirildiğinde bu kadar yaygın kullanılması düşünülmemişti. Ancak kullanım kolaylığı sayesinde gittikçe yaygınlaşan bir ödeme sistemi halini alan Jeton kartları en çok şu alanlarda kullanılmaktadır; alışveriş siteleri, skype kontör ve çevirim içi oyunlar. Alışveriş  sitelerinde kullanıcılar kredi kartı ya da banka kartı ile yaptıkları işlemleri Jeton kartları ile de kolayca yapabiliyorlar. Aynı şekilde bir iletişim ağı olan skype’ta kontör ve kredi yüklemelerinde ve “Ogame”, “Knight Online”, “Metin2” gibi online oyunlarda üyelik hesaplarında Jeton kartları sıkça kullanılabilir.

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar