Son Eklenenler
Minecraft İndir Team Extreme 1.12.2 Full

Minecraft İndir Team Extreme 1.12.2 Full

access_time 2 gün Önce    remove_red_eye 1138357 Görüntüleme

Minecraft İndir, Minecraft çok büyük oranda strateji içeren bir oyundur. Aklınızdaki bir evi, dünyayı gerçekleştirmek istediğinizde veya kendinize ait bir karakter...

ŞANTİYE KURUTMA

ŞANTİYE KURUTMA

access_time 2 gün Önce    remove_red_eye 8 Görüntüleme

ŞANTİYE KURUTMA Kentsel dönüşümün fazlaca arttığı günümüzde çevremiz şantiye alanları ile dolup taşmaktadır. Üstelik kış aylarında bile devam eden...

Kiralık Kompresör

Kiralık Kompresör

access_time 2 gün Önce    remove_red_eye 10 Görüntüleme

Kiralık Kompresör 20 yılı aşan tecrübesiyle birçok alanda faaliyetlerine devam eden firmamız, 2018-2019 sezonundan itibaren de pek oldukca alanda...

Modüler Su Deposu

Modüler Su Deposu

access_time 3 sene önce comment Yorum Yok 911 Görüntülenme

su-deposu

Modüler su deposu Nedir ? Klasik Kaynaklı Depolardan Farkları Nelerdir ?

Modüler su deposu bütün parçaları modüler olarak fabrika şartlarında üretilmiş , ambalajlanmış temiz hijyenik, en dar yerlerden geçebilecek şekilde tasarlanmış bir depo şeklidir. Kaynaklı depolardan en büyük farkı her bir parçasının değiştirilebilir ve montaj mahalline getiriliş esnasında herhangi bir zedeleme vs zarar vermeden bütün hale getirilerek yapılmasıdır. Ayrıca montaj mahallinde kaynak , boya vs yapılmadığından temiz ve hijyenik şartlarda suyunuzu depolamaya imkan sağlamasıdır.

Depolarda Kullanılan Malzeme Alternatifleri Nelerdir ? Hangi Malzeme Alternatifini Seçmeliyiz ?

Modüler depo depolanacak olan sıvının niteliğine göre değişkenlik gösterir. Paslanmaz 304 , 316 kalitelerde , galvaniz ve boyalı alternatifleri vardır. Ayrıca özel kaplamalı alternatiflerimizde mevcuttur. Örnek olarak sadece kullanma ve sulama amaçlı kullanım istiyorsanız galvaniz veya boyalı tip öneririz. İçme suyu depolama amaçlı kullanılacaksa paslanmaz depoları öneririz.

Depo Kapasiteyi Neye Göre Belirlenir ?

GRP Modüler su deposu kullanılacak olan yerdeki ihtiyaca göre belirlenir. Örnek olarak ortalama bir apartman dairesinin günlük kullanımı 250lt ile 500 lt arasında değişir. 20 daireli bir apartman için içme ve kullanma suyu deposu olarak ortalama 10 m3 lük bir depo seçilmesi halinde su kesintilerinde 1 günlük ihtiyacı karşılayacaktır.

Teklif Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Satış personelimize en boy yükseklik ve kapasitenizi bildirmeniz yeterlidir. Ayrıca malzeme alternatifinin seçiminde de kullanım yerini ve depolanacak sıvının niteliklerini de belirtmeniz gerekmektedir.

Depo Montajı Esnasında Mevcut Binamıza Zarar Verilirmi ?

Hayır zarar verilmeden , bir insanın geçebileceği kadar bir yerden geçerek montaj mahallinde deponun montaj işlemi gerçekleştirilir.

Depo Kurulumunu Düşündüğümüz Mahal Nasıl Olmalıdır ?

Mahalinizde gerekli depo hacmini sağlayacak bir alan olması gerekmektedir. Ayrıca zemininde düzgün olması gerekmektedir. Eğerki zemin düzgün değil ise ( meyilli ve bozuk) beton kaide veya plastik kaide alternatiflerimiz vardır.N

Zeminiz Fayans Veya Karo Buraya Beton Atmamıza Gerek Varmıdır ?

Eğer zemininiz de meyil yok ise beton kaideye gerek yoktur. Plastik kaide alternatifleri ile depo zemine sorunsuz bir şekilde yerleştirilebilir.

Modüler depoların Temizliği ve Peryodik Bakımı Asıl Yapılır ? Kimyasal Bir Madde İle Temizlik Yapmak Uygunmudur ?

Depoların temizlik bakımları için kimyasal temizlik çok fazla önerilmez.Sizin yapmanız gereken en önemli nokta her 15 günde dip blöf vanasının açılarak içinden bir miktar suyun boşaltılmasını sağlamanız gerekmektedir. Ayrıca deponun içindeki suyun su kesintileri olmadığı zamanlardada sirküle etmesini sağlamak gerekir. Depo içindeki suyu çok fazla bekletmeden tesisatınıza belli zaman aralıklarında basmanız önerilir. Çünkü durgun su kullandığınız depo ne kadar sağlıklı olursa olsun bir süre mikroorganizmalar üretecektir.

Depolanacak Sıvının Niteliği Niçin Önemlidir ? Kuyu Suyu, Artezyan Suyu Depoya Zarar Verirmi ?

Depolanacak sıvının niteliği malzeme seçimi konusunda en önemli kriterdir. Suyun niteliklerini satış personelimize bildirdiğiniz takdirde sizin için en uygun çözüm bulunacaktır.

Depo Montaj Edildikten Sonra Deponun Üzerine Yük Koyabilir miyiz ?

Hayır , deponun üzerine hiçbir yük gelmemelidir. Sadece kendi ağırlığını taşıyabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Depoyu Nasıl Montaj Yapıyorsunuz ? Sızdırmazlığı Nasıl Sağlıyorsunuz ? Ve Depolar Hangi Parçalar ve Elemanlardan Oluşur ?

Modüler depolarımız taban , tavan ve yan modüller oluşur. Her bir parçası birbiri içinde aynı yapıya sahipdir. Birleştirme şeklimiz modüller arasına conta konularak , cıvata ile gerekli tork da sıkma işlemi sonrasında montaj edilmektedir. Sızdırmazlık aradaki conta vasıtası ile sağlanmaktadır.

Modüler depoyu Montaj Ettikten Sonra Başka Bir Mahalle Gerek Duyulduğu Takdirde Taşınabilirmi ? İstenildiğinden Tekrar Kapasite Artırımı ve Düşüşü Yapılabilirmi ?

Evet taşınabilir. Depolarımızın her bir parçası birbirine cıvatalı bir konstrüksiyon ile birleştirilmiş olduğundan dolayı tekrar demonte- monte imkanı vardır. Ayrıca yeniden demonte-monte esnasında kapasitesinde de değişiklik yapılabilir.

Kategoriler

Modüler Su Deposu İçin Yorumlar

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar