cpm-serisi-15kW

Kompresörlerin görevi basitçe açıklamak gerekirse havayı veya diğer gazları atmosfer basıncından daha yüksek basınçlara sıkıştırmak için tasarlanarak üretilmiş makinalardır. Kompresör motorlu bir makinadır. Aklımıza gelebilecek veya gelmeyecek pek çok alanda kullanılmaktadır ve bir çok alanda işe yararlığını kanıtlamıştır. Kompresör gazları ve havayı atmosfer basıncı üzerine çıkaran çeşitleri olduğu gibi atmosfer basıncının altına da indirebilen çeşitleri mevcuttur. Sıvıların aksine, havanın sıkıştırılabilir olması kompresör üretiminde oldukça önemli rol oynar. Özetle, kompresör makinalarının içerisinde işe yaradığı alan gazları ve havayı sıkıştırarak bize basınçlı bir şekilde bu gazları sunmasıdır. Kompresör çeşitlerini saymak gerekirse , vidalı kompresör, pistonlu kompresör, invertörlü kompresörler olarak çeşide ayrılmaktadır. Kompresör çeşitlerini belirleyen ana etken kullandıkları teknolojidir. Bu teknolojileri ve kompresör şöyle sıralayabiliriz. Bu çeşitlerden en çok tercih edilenlerden bir tanesi de vidalı kompresördür diyebiliriz. Peki vidalı kompresör nedir, vidalı kompresör çalışma prensibi ve vidalı kompresör fiyatları nelerdir? Vidalı kompresörler pozitif yer değiştirmeli kompresörlerdir. Deplasmanlı kompresörler olarak da tanımlanabilirler ve farklı amaçlara göre kullanılabilmektedirler. Vidalı Kompresör: Vida teknolojili bir kompresör havayı biri erkek biri dişi iki adet birbirine geçmiş rotor ile sıkıştırır. Bunlar ters yönlerde dönerek kendileri ve gövdeleri arasındaki hava hacmini azaltırlar. Rotorlar arasından hava sızmasını önlemek ve aşırı ısınmayı önlemek için döner elementler yağ ile kaplıdırlar.

Diğer en çok tercih edilen model ise pistonlu kompresörlerdir. Peki Pistonlu kompresör nedir? Pistonlu kompresör çalışma prensibi ve pistonlu kompresör fiyatları nelerdir? Bir piston silindir içinde yukarı ve aşağı hareket ederek havayı sıkıştırır.

Kompresör alırken ise bütün bu noktalara dikkat edilmelidir. Kompresörler doğru kullanılmadığında ya da kalitesiz alındığında en önemlisi ise düzenli bir bakım yapılmadığında kullanıcılar için çok büyük tehlikelere yok açabilmektedir. Bir çok sektör gibi kompresör sektörü de çok gelişmiştir ve bir çok marka model ve yan sanayii ürünlerin üretimi yapılmaktadır. Bu durumda kullanıcıların iyi bir araştırma yapması ve kendi işi için en uygun kompresör çeşidini ve en iyi kompresör markasını tercih edebilmesi önemlidir. Burada kullanıcılara önerebileceğimiz CP kompresör bu işte kaliteli bir yol izlemekte ve kullanıcılarına en iyi hizmeti vermektedir.

Kompresör: http://www.cpkompresor.com/hava-kompresorleri/vidali-kompresorler

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar