İstanbul gibi büyük şehirlerimizde sık yaşanan önemli problemlerden biri olan su tesisatlarında oluşan arızaların tamirinde kullanılan yeni bir yöntem, zemin veya duvarı kırmadan tamir edilmesidir. İstanbul en eski şehirlerimizden biridir ve yapıların çoğu da eskidir. Eski bina tesisatlarının bir kısmı eski demir boru olabilir. Demir borular zaman içinde oksitlenmekte ve çürümektedirler. Çürüyen borularda sızıntı olana dek arıza tespit edilemeyebilir. Ancak su sızıntısı dışa vurduğunda kaçak olduğu belli olmaktadır. Bu tür arıza ile karşılaşıp kırmadan tesisat tamiri İstanbul diye arama yaptığınızda karşınıza pek çok firma çıkacaktır. Firmalarda değerlendirmeniz gereken konu, tamiratı hangi cihazlarla yaptıklarını incelemektir.

Kırmadan tesisat tamiri İstanbul firmaları için teknolojiye ayak uydurmak ve müşteri memnuniyeti için olmazsa olmaz durumdadır. Firma yeni teknolojik cihazları almak durumundadır ki müşteri evine veya işyerine fazla hasar vermeden tamiratı gerçekleştirebilsin. Kullanılan cihazlar şunlardır;

  • Dinleme cihazlar: Genellikle temiz su tesisatı kaçaklarını bulmak için kullanılır.
  • Termal kameralı cihazlar: Sıcak su tesisatı kontrolü için kullanılır
  • Pis su kamerası: Pis su borularında oluşan kırık ve çatlakları tespit için kullanılır.
  • Nemölçer: Duvar içi nemlenmeleri tespit eden cihazdır.

Bu cihazları kullanan firmalar arıza tespiti için geldiklerinde eski sistem deneme yapılma yolunu takip etmeyecekler, cihazlarla kaçağı nokta olarak tespit edeceklerdir.

Bahsettiğimiz şekilde cihazları kullanan su kaçağı tespiti yapan firmalar kırmadan tesisat tamiri İstanbul da da yapmaktadırlar. Kırma işlemi ev veya işyerinizde hem tadilat yaşanmasına hem daha fazla masraf etmenize yol açmaktadır. Üstelik ilk kırılan noktada su kaçağı bulunamadıysa kısa sürede halledilecek iş belli günlerce uzamaktadır. Kırma işlemi yapmayan firmaların tercih edilmesi ile arıza nokta olarak tespit edilir ve sadece o noktadaki borular değiştirilerek işlem tamamlanmaktadır. Bu tür arızanın yapılması sonrası tavsiye edilen bir noktada şudur. Tamirat yapılan kısım haricinde evin diğer tüm tesisatlarının da kontrol ettirilmesi faydalıdır. Zira bir süre sonra sorun çıkartacak noktalarda tespit edilmiş, gerekirse değiştirilmiş olacaktır. Ayrıca bu firmalar yapılan işe garanti vermektedirler. Kaliteli malzeme ve uzman işçilik kullanıldığından uzun süre tamirat gerekmeyeceği garanti altına alınmış olmaktadır.

Şimdi sitemizi ziyaret edin : http://istanbulsukacagibulma.com/

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar