Kategori Ekonomi Tarih 29 Temmuz Yorum 0 Yorum Okuma Süresi 1 dk 5 sn okuma Görüntüleme 27 Görüntüleme

Türkiye'nin önemli girdilerinden birisi olan turizmde her bölgeden ayrı ayrı yoğunluk haberleri geliyor.

Kemer'de turizm hareketlendi

Türkiye’nin turizm destinasyonlarından Antalya’nın Kemer ilçesi de diğer merekezlerde olduğu gibi yaz sezonunu iyi geçiriyor.

Bölgedeki doluluk oranları turizmcileri sevindirirken, bölge esnafı da doluluklardan ve kentte yaşanan turizm yoğunluğundan memnun.

İHA'nın haberine göre, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş nedeniyle sezona endişeli girdiklerini belirterek, özellikle 9 günlük bayram tatili ile Kemer’de büyük bir yoğunluk yaşandığını söyledi.

“Farklı pazarlardan gelen misafirlerle Kemer hareketlendi”

Kemer’de güzel bir yaz sezonu yaşadıklarını ifade eden Topaloğlu, “Bölgemizde doluluklar iyi gidiyor. Otellerimiz dolu. Dolulukların ekim ayı sonuna kadar devam edeceği görülüyor. Gelen misafirlerimiz Kemer’de güzel bir tatil yaşarken, çarşılarımız da çok hareketli. Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş nedeniyle sezona endişeli girmiştik. Bunun yanında özellikle akaryakıt zamları ve artan maliyetler nedeniyle iç turizmde sıkıntılar yaşanacağını biliyorduk. Her şeye rağmen özellikle farklı pazarlardan gelen misafirlerimiz ile Kemer hareketli günler yaşıyor.” dedi.

Kemer de turizm hareketlendi #1

“Rus misafirler Kemer’i tercih ediyorlar”

Topaloğlu, son dönemde Kemer’de Avrupalı turist sayısının da arttığına dikkat çekerek, “Kemer, Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş öncesi bu iki ülkeden gelen misafirlerin ilk iki sırayı aldığı yerdi. Ancak savaş sonrası bu iki ülkeden gelen misafir sayısı düştü. Ukrayna zaten yok gibi. Rusya’dan Antalya’ya gelen uçak sayısı artıyor. Rus misafirlerimiz de Kemer’i tercih ediyorlar.

Kemer de turizm hareketlendi #2

İngiltere, İskandinav ülkelerinden geliyorlar

Bunun dışında özellikle İngiliz, İskandinav ülkelerinden gelen misafirlerimiz de Kemer’i tercih ediyorlar. Alman misafir sayısındaki artış da bizleri sevindiriyor.” diye konuştu.

Kemer de turizm hareketlendi #3

Benzer Konular ✨