Kabuktaki Hayalet, Mamoru Oshii’nin kült filmler arasına giren anime film serisidir. Vizyona girdiğinde iyi bir gişe hasılatı elde edememiştir. Kendine zamanla sıkı bir hayran kitlesi edinmiştir. Ve kült filmler Kabuktaki Hayalet izle arasına girmeyi başarmıştır. Doksanlı yıllarda artan anime kültüründe çıkan animeler arasında Akira’dan sonra en iyi bilim kurgu-anime olduğu kabul edilir. Bir de 2004’te çekilen Kabuktaki Hayalet full izle bir devam filmi vardır. Kabuktaki Hayalet izle isimli devam filmi Cannes film festivalinde altın palmiye adayı olmuştur. Altın palmiye adayı olan ilk animedir. Yönetmen koltuğunda Rupert Sanders, başrolünde Scarlet Johansson ve ona eşlik edenler Michael Pitt, Pilou Asbaek, Juliette Binoche, Kaori Momoi’dir.

Filmin Konusu, 2029 yılında gelişen teknoloji sonucu insanlar artık insan- makineye evrilmeye başlamışlardır. Böyle bir dönemde insan- makinelerin beyinlerine girip bilgi çalmak çok kolay bir hal almıştır. Kukla Ustası Kabuktaki Hayalet 2017 izle adı verilen bir üst düzey hacker üst düzey gizli devlet bilgilerine erişim sağlayınca devlet onu yakalaması ve infaz edilmesi için gizli bir örgütü harekete geçirir. Aslında film Kabuktaki Hayalet izle bizimde yaşadığımız bazı problemleri ele almaktadır. Gelişen teknoloji sonucu makineleşen ve makineleşme sonucu ruhlarını kaybetmeye başlayan karakterlerin varlık sorgulamasını incelemektedir. Makineler ve canlılar arasındaki farkları Ghost İn The Shell tek parça izle ortaya koymaya çalışılmıştır. Ruh dünyasını yani manevi alemini kaybetmeye başlayan âdemoğlu varlık sorgusunda kendi kendisiyle çarpışmaktadır.

Filmden Beklentiler, tabi ki birkaç beklentimiz var. Efektler, animasyon ve aksiyonu saymıyorum zaten onlar bu tarz bir filmin olmazsa olmazlarıdır. Bunun dışında Mamoru Oshii’nin bu kült animesini bize aktarırken yönetmen Rupert Sanders aynı kaygıları bize hissettirebilecek mi? Kişilik tasvirleri ve varlık sorgusu Kabuktaki Hayalet izle izleyiciye tesir edebilecek mi? Ve en önemlisi varlık sorgusunu Kabuktaki Hayalet izle en son olarak nereye bağlayacak ve film karakterlerin hangi ruhsal düzeyinde bitecek? Bunun gibi birkaç sorumuz vardır. Bunun dışında fragmanları izleyenler zaten görmüştür zengin bir efekt içeriği ve baştan sona aksiyonla dolu bir film gibi gözükmektedir. Tabi hem kült bir anime olması hem de fragman beklenti çıtasını şimdiden dağlara çıkarmayı başarmıştır. İyi seyirler sinemaizlefullhd.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar