İPTV NEDİR? Günümüz teknoloji çağında, teknoloji öyle hızlandı ki artık yetişemez hale geldim, ben evimde daha hala analog uydudan yeni kablotv geçiş yaptım ama teknolojinin gelişmesi ile bir çok imkanı’da yanında getirdi. tivibu, dsmart, webtvplay gibi bir çok seçenekler ile tv izleme olanağı vardır.

Bu konumuzda iptv hakkında bilgi vermek istiyorum. iptv nedir? ilk önce bununla ilgili olarak girişi yaparak iptv nasıl kullanılır? bununla devam edelim.

İnternet kullanımın yaygınlaşması, bağlantı hızlarının genişlemesi, bant genişliği ile iptv oluşumunu’da tetiklemiş oldu. Kısaca internet üzerinden tv izleme imkanı sağlayan teknolojiye iptv denir.

İPTV NASIL KULLANILIR? iptv üzerinden tv ( televizyon ) izleyebilmek için ilk önce bir internet bağlantınızın olması gerekmektedir. İnternet bağlantı üzerinden alacağınız sinyalleri tv aktarmak için ise iptv destekli kutular veya iptv destekli uydu alıcı receiver alıcıların olması gerekiyor veya smart tv iptv özellikli televizyonlar. Bu kutu ve uydu alıcıları wifi veya kablo bağlantı yani ethernet kablo destekli olmasına dikkat ediniz. Piyasa’da Bulunan ip tv box kutuları mevcuttur.

iptv server yayını yapan firma veya kişiler ile anlaşarak size kanal listesinin olduğu bir dosya göndereceklerdir. Bunun için internet üzerinden arama yaparak bulabilirsiniz. Bu kanal listesi link adreslerinden oluşmaktadır. bu link adresleri “m3u8” uzantılı link adreslerinden oluşmaktadır.

Konuyu toparlayacak olursak, iptv internet üzerinden izlenebilen ve bir çok seçeneği bulunan bir platform. Buradaki en hassas nokta iptv sektöründe webtvplay gibi kendini kanıtlamış ip tv markalarını tercih etmenizdir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar