selcuk-sonmez

İnternet dünyası bu gün o kadar karma bir sistem ki neyi aradığınızı ve nasıl aradığınızı bilmiyorsanız kesinlikle bunun üstesinden gelemezsiniz çünkü içeriğinde birbirine çok farklı olan bir çok metin aynı konu etrafında toplanmıştır örneğin internet download manager seri numarası şeklinde bir aratma yaptığınız zaman bir çok yıla ait olan seri numaralarını görebiliyorsunuz dolayısıyla eğer ki siz hangi yıl için olduğunu biliyorsanız o zaman sorunu çözmüşsünüz demektir. Ancak interneti de her yaşta kişinin kullandığını var sayarsak bunun mümkün olmadığı da ortadadır.

İşin diğer kısmı ise internet aracılığı ile aradığınız doğru bilgiye hızlı bir şekilde ulaşıyor olmanız örneğin bugüne kadar belki hiç düşünmediniz ancak hayatta bir de 1 mil kaç km eder sorusunun cevabı var. Bu sorunun tabii ki cevabını anında bulabileceğiniz internet dışında başka bir yazılı ve görsel mecmua yok bu nedenle de internetin bu gücüne de kesinlikle saygı duymak gerekir.

İnternet dünyası karmaşık ve de geniştir dedik ve o kadar birbirine zıt konular görebilirsiniz ki bu konuları arattırdığınız da karşınıza çıkacak başlıklara siz bile şaşırırsınız. Örneğin nasıl kurtadam olunur şeklinde bir aratma yaptığınız da karşınıza çıkacak olan bilgilere sizde şaşırırsınız. Sonuç olarak internet teknolojisini elbette ki bilmek gerekir aksi takdirde hem çağın hem de teknolojinin bir hayli gerisinde kalırsınız.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz
Yükleniyor...