Dünya üzerinde konuşulan bütün dillerin kendi içlerinde belirli kuralları vardır ve o dili öğrenmek isteyen herkesin bu kurallara uyması şarttır. İngilizce gibi dünyanın ortak paydası olan bir dil için de bu kurallar geçerlidir. Sadece kelime bilmek, gramer ve dil bilgisi öğrenmek İngilizceyi sökmek anlamına gelmez. Hem konuşurken ve hem de yazarken o dili istediğiniz kıvraklıkta konuşabilmeniz için deyimlerini de öğrenmek zorundasınız. Türkçe içinde de pek çok kural geçerlidir ve deyimi olmayan bir dil yoktur. Kendi dilimizi konuşurken gün içinde belik farkında değiliz ama pek çok deyim kullanıyoruz ve konuşmalarımızı çok değişik ifadelerle süslüyoruz. İngilizce deyimler bundan farklı değildir.

Tek başlarına çok değişik anlamı olan iki kelime birleştirilerek söylendiği zaman bambaşka bir anlatım çıkar ortaya. Mesela gözüm karardı dendiğinde baş dönmesi ve gözün hiçbir şey görmediği anlaşılır. Ancak Türkçeyi iyi bilmeyen biri kara gözlü olarak anlayabilir bu deyimi. İngilizce konusunda da hep bu değişimlerle deyimler meydana çıkar. Bu aslında öğrenmesi zor olmayan konulardır, bol, bol İngilizce konuşmaya odaklı bir sistemden destek alırsanız hiç sıkıntı çekmezsiniz. Konuşma olmadan İngilizce de diğer diller öğrenilemez. www.konusarakogren.com adresi hep sizin yanınızda olacak ve canlı bağlantılarla eğitmenleriniz ile konuşup tartışarak İngilizceyi öğrenmenizi sağlayacak bir sistem geliştirmiştir. Üstelik Konuşarak Öğren Şikayet olarak araştırdığınızda yıllardır hiç şikayet almamış bir ingilizce öğrenme sistemidir. Sabah 06.00 ile gece 01.00 saatleri arasında ne zaman isterseniz skype ile bağlantı kurabilirsiniz.

Paketler halinde hazırlanmış olan ders programları 10-20-30 dakikalar arasındadır ve siz hangi zamanı isterseniz seçerek derslere katılabilirsiniz. Ders bitince de öğrenci panonuza yüklenecek olan tekrarları mp3 ile tekrar dinleyebilir ve varsa hatalarınızı görerek düzeltme şansı yakalayabilirsiniz. Online hızı ve kalitesi ile İngilizce öğrenmek bir başka keyif…

ingilizce-deyimler-ve-ornekleri-resim

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz