Göğüs küçültme estetiğinin uygulama aşamaları diğer göğüs estetiklerine benzer nitelikler taşımaktadır. Göğüs estetiklerinde uygulanan ortak aşamalar bu operasyonda da uygulanır. Göğüs küçültme ameliyatı içerisinde büyütme ameliyatları kadar olmasa da önemli bir yer kaplayan göğüs küçültme estetikleri kişinin isteği doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Uygulama aşamasından önce karar aşaması da son derece önemlidir. Kişi gerçekten bu operasyonu isteyip istemediğini belirlemelidir. Göğüs küçültme ameliyatlarında göğüslerdeki fazla yağ ve doku alınarak istenilen boyuta ulaşılmaktadır. Alınan bu yağlar yüz bölgesinde liposuction işlemi için kullanılabilir. Bu sayede alınan yağlar ziyan olmaz ve yüzün bazı bölümlerine dolgunluk kazandırır. Estetik operasyona geçilmeden önce estetik cerrah ile birlikte göğsün küçülteceği oranlar ve boyutlar değerlendirilmelidir. Bu sebeple en doğru sonucun alınması için doktorla her detay konuşularak istekler tam olarak aktarılmalıdır.

                Göğüs küçültme estetiğinin uygulama aşamaları şu şekildedir: ilk adım operasyona başlamadan, her estetikte olduğu gibi anestezi uygulanır. Göğüs küçültme işlemlerinde çoğu zaman genel anestezi tercih edilmektedir. Yine göğüs estetiklerinin hepsinde görülen kesi işlemine geçilir. Bu kesiler farklı şekillerde uygulanabilir. Birinci seçenek areola çevresinden çember biçiminde kesi açmaktır. Başka bir yol ise areola çevresinden ve altından dikdörtgensel kesi uygulamaktır. Bu şekli anahtar deliğine benzetebiliriz. Başka bir yöntem ise ters T şeklinde kesi açmaktır. Yapılan bu uygulamalardan herhangi biri ile kesi açma işlemi gerçekleştirilir. En uygun olanı doktor tarafından belirlenecektir. Daha sonraki aşama ise küçülmeyi sağlayacak mevcut dokuyu alma işlemidir. İçeriden sinir ve damar sistemini etkilemeyecek şekilde doku ve yağ alınır. Gerekli görülürse de areola bölgesinden de deri alınabilir. Daha sonra ise göğüste dikleştirme işlemi uygulanır. Son olarak da kesileri kapatma işlemi uygulanır. Bu dikişler derinden dikilir. Böylece daha küçültülebilir. İzler kalıcıdır fakat zaman içerisinde azalma görülür ve iyileşir.

                Göğüs küçültme estetiğinin uygulama aşaması bu şekildedir. Kişinin kesin kararı vermesi çok büyük önem taşır. Ayrıca göğüs küçültme ameliyatlarının en büyük artılarından birisi de göğüsleri daha dik hale getirmesidir. Göğüs küçültme estetiği bu aşamalarda tamamlanır.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Full Oyun İndir Resim
gogus-kucultme

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz