kamu haber

Yüksek Öğretim Kuruluna gelen yoğun isteklerden sonra YÖK 2015 yılında üniversitelere belirlediği pedagojik formasyon kontenjanlarındaki sınırlamaları kaldırarak her üniversitenin imkanları doğrultusunda kontenjanları belirleme yetkisi vermişti. Ancak atama bekleyen öğretmen sayısının da çok fazla olması nedeniyle bu yetkinin kısa süreli olacağı düşünen üniversiteler bol miktarda formasyon kontenjanı belirleme başladı.

Formasyon almak isteyen adayların birçok üniversiteyi aynı anda takip etme isteklerine katkı sağlamak adına, kamudanses.com olarak tüm üniversitelerin formasyon ilanlarını tek başlık altında toplamaya ve bunu arkadaşlarımıza sunmaya devam ediyoruz. Böylelikle on binlerce formasyon almak isteyen arkadaşımız, formasyon ilanları noktasında büyük kolaylık yaşamaktalar. Bunun yanı sıra üniversiteden mezun olup formasyon hakkında hiçbir bilgisi olmayanların formasyon konusunda kafalarındaki tüm soruların da cevap bulması adına da büyük gayret gösteriyoruz. Oluşturduğumuz soru-cevap formuyla öğretmen adaylarının kafasındaki tüm sorular cevabını bulmuş oluyor. Aynı zamanda uzaktan eğitimle formasyon hakkındaki tüm bilgileri de sitemizde bulabileceksiniz. Formasyon başvuruları için sitemize bekleriz.

Öğretmenliğe giden yolda büyük bir engel olan formasyon sonrasında arkadaşlarımıza öğretmen atamaları süresince de destek olmaya devam ediyoruz. Arkadaşlarımızın öğretmen ataması noktasında kafalarında oluşan her türlü soruya gerek sitemiz gerekse Facebook sayfası üzerinden cevap vermeye devam ediyoruz. Özellikle son zamanlarda gündemi meşgul eden sözleşmeli öğretmenlik konusunda tecrübelerimizin tamamını öğretmen adaylarına iletmekteyiz.

Kamudanses.com olarak öğretmen adaylarının, öğretmenlerin, üniversite öğrencilerin kafasındaki tüm sorulara cevap vererek sitemizde öğretmen haber konusunda güncel bilgiler tutmaktayız.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar