facebook-paylasim-begendirme

Mutlaka herkesin bir tane sosyal paylaşım sitesinde bir hesabı vardır. Bunlardan en yaygın olanlardan bir tanesi facebook’tur. Facebook’un artık neredeyse 10 yılı aşan bir tarihi vardır ve dünya çapında neredeyse herkesin artık bir facebook adresi vardır. Facebook’ta günlük olarak herhangi bir paylaşım yapan yüz binlerce kişi bulunuyor. Paylaşımları yaptıktan sonra diğer üyelerin paylaştığı konuyu beğenmesini bekliyorlar, fakat beğenmiyorlar. Bu gibi durumlarda artık beğeni hilesi denilen bir sistem kullanılmaktadır. Bu sistemin ne olduğu ile ilgili begeni.gen.tr adresinden bilgi alabilirsiniz. Başkalarının sizin yaptığınız paylaşımları beğendirmelerini sağlayan bir programdır. Bu sistem sayesinde paylaştığınız bir konuyu kimse beğenmemiş olsa bile, beğenilmiş gibi görünüp başkalarının da beğenmelerini sağlayabiliyorsunuz.

En fazla örneğin durum beğendirme oluyor ki burada örneğin kişi kendi ile ilgili yeni bir gelişmeyi paylaşıyor ve insanların beğenmelerini bekliyor, fakat beğenenler olmayınca veya beğenen sayısı 10 kişininde altında olunca, bu seferde facebook beğeni hilesi kullanmaya başlıyor. Bu hile programı sayesinde insanların sizin paylaştığınız konuları veya unsurları beğenmelerini sağlayabiliyorsunuz. Aslında bütün konu bu, başka bir şey değil, fakat birçok kişinin o kadar çok işine yarıyor ki, artık işine yaramayacak kişiler bile beğeni hilesini kullanmaya başladı. Birçok kişi fotoğraf beğendirme sistemini kullanabiliyor. Bir fotoğraf paylaştıklarında, bir süre sonra çok fazla beğeninin olmadığını gördüklerinde, beğeni hilesini kullanarak birkaç yüz kişinin beğendiğini gösterebiliyor.

Buna aslında birazda beğeni satın almak ta denilebilmektedir ki eskiden beğeni satın almakta vardı. Örneğin sizin paylaştıklarınızı başkasının beğenmesi için, insanlara bir miktar ücret verip paylaştığınız unsurları beğenmelerini sağlıyordunuz. Bu da artık beğeni hilesi olarak piyasaya çıktı. Bir başka web sitesi ise begeni.gen.tr den yine beğeni hileleri ile alakalı farklı bilgileri edinebilirsiniz. Facebook birçok kişinin farklı amaçlar için girdiği bir sosyal paylaşım sitesidir ve bu site dünya çapında milyonlar değil, milyarlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Yeter ki bir tane hesabınız olsun, o dakikadan itibaren istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Paylaşım beğendirme olsun veya beğeni kazan, hiç fark etmez, siz yeter ki insanların sizin paylaşımlarınızı beğenmelerini sağlayın.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz
Yükleniyor...