Ezine Peyniri Ve Özellikleri

Ezine Peyniri‘ Özellikleri; Ezine, Bayramiç ve Ayvacık ilçelerindeki bitki örtüsüyle otlanan ve bölgedeki su kaynaklarından su ihtiyacını gideren koyun, keçi ve ineklerin sütünden yapılan bir peynir çeşididir. Ezine, Bayramiç ve Ayvacık Çanakkale şehrine bağlı ilçelerdir.

Ezine Peyniri; Kaz Dağlarının Kuzeybatısındaki özgün, doğal ve ünlü havasından, bu havayla beslenen bitkisinden, toprağından ve suyundan faydalanan hayvanların aldıkları değerlerle iyi bir süt vermesiyle üretilmektedir. Sütün özellikleriyle özel bir peynire dönüşen Ezine Peyniri, üretim aşamasında normal peynir çeşitlerine göre farklılık göstermez yani tüm işlemler aynıdır.

Coğrafi bölge ismi almış her ürünün en iyisi kendi bölgesinde üretilmektedir. En iyi Ezine Peyniri için de bu geçerlidir. Ezine Peyniri, bölgede yaşayan hayvanların sütünden üretilmelidir. Klasik Ezine Peyniri koyun sütüne belli oranlarda keçi ve inek sütünün karıştırılmasıyla yapılmaktadır. Ancak tercihe göre Ezine keçi peyniri ve Ezine inek peyniri üretimi de mevcuttur.

Lezzetiyle ünlü olmuş Ezine koyun peyniri ve Ezine keçi peynirini müşterilerimize sunmaktayız. Üretim, paketleme ve dağıtımda titizlikle işlem yapan firmamız lezzetli, doğal ve sağlık kontrollerinden geçmiş Ezine Peyniri ile tüketicileri buluşturmaktadır. Ezine Peyniri kahvaltılık, meze, yemekler yani peynirlerin kullanıldığı her yerde kullanılabilmektedir. Dünya çapında ünlü Ezine Peyniri protein ve kalsiyum kaynağı olmasıyla da sağlığa faydalıdır. Kemik ve diş sağlamlığı, kas gelişimi ve daha birçok metabolizma işlevine katılmaktadır.

 

HD Film izle

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar