friv-oyun

İnternet dünyası her türlü işlemin yapılabildiği bir platformlar bütünü olarak görülebilirken, aynı zamanda pek çok tarayıcı oyununa da ev sahipliği yapmaktadır. Kız çocuklarının ya da erkek çocuklarının eğlenerek, öğrenerek oynadıkları pek çok oyun bu anlamda öne çıkarken, özellikle de kendine has özellikler barındıran oyun türleri bu sayfalarda çok hoş yanlarını gösterirler. Oyuncuların dikkat ettikleri temel noktalar arasında oyunların zevkli ve eğlenceli olması kadar bu tarz güzel oyunların tek bir adreste buluşması da yer alır. Yani oyun severler bir siteye girdikleri zaman o sitede her türlü oyunu tercih etmek isterler. Bunun bir diğer anlamı da, tüm kaliteli oyunların tek bir platformda toplanmış olması isteğidir. İşte bu tarz bir anlayış ile inşa edilen frivoyun.org adresi de içerdiği çok sayıda firiv oyunu ile gençlerin ve bilhassa da çocukların gönlünde taht kurmuştur.

Pek çok friv oyunları oyna türü yapımın bulunduğu bu adreste her oyunun da hikayesi farklıdır. Çeşitli kurgular üzerine yapılan bu oyunlar gayet hoş ve tatlı kahramanların başrolde yer almaları ile oyunculara da daha anlamlı gelir. Yön tuşlarının, boşluk tuşunun, farenin ve oyunun kendine özel diğer fonksiyonları için farklı tuşların aktif olarak kullanılabildiği bu tarz oyunlar erkek çocuklar da kız çocuklar da büyük zevk alarak oyun dünyası içinde yer alırlar. Üstelik söz konusu sayfalarda çocukları rahatsız edecek herhangi bir durum da bulunmaz. Aksine dikkat dağıtıcı reklamlara yer verilmemesi ve oyunların çok daha çabuk ve kolay şekilde öğrenilmesi pek çok ziyaretçiyi de mutlu etmeye yetecektir.

Öte yandan milyonlarca friv oyunu oyna oyuncusu tarafından tercih edilen bu platformun bir diğer güzelliği de oyunların donmamasıdır. Yani oyuncu oyun donmadığı için hem sıkılmaz, hem de farklı oyunları da kısa süre içinde değerlendirebilir. Bu tip durumlar sıklıkla yaşanırken, tarayıcı oyunlarının bilgisayarı yormaması, cihazlara ek bir külfet oluşturmaması gibi noktalar da ayrı bir unsur olarak düşünülebilir. En zevkli, en tatlı oyun türleri için siz de bu sayfalara bir göz atabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar