Kategori Ekonomi Tarih 29 Temmuz Yorum 0 Yorum Okuma Süresi 54 sn okuma Görüntüleme 21 Görüntüleme

"BİRLEŞİK KRALLIK'TAN TÜRKİYE'YE TOPLAM İHRACAT 6,5 MİLYAR STERLİNE ULAŞTI"

Birleşik Krallık ile Türkiye arasındaki ticari ilişkiler için devasa fırsatların var olduğunun altını çizen Poleo, bu dönemde, Birleşik Krallık'tan Türkiye'ye toplam ihracatın 6,5 milyar sterline ulaşarak Türkiye'yi Birleşik Krallık'ın en büyük 18. ticaret ortağı ve en büyük 23. ihracat pazarı yaptığını açıkladı.

İkili ticarete ek olarak, iki ülke arasındaki ortak yatırımların da artmaya devam ettiğini belirten Poleo, "Türkiye'ye yapılan tüm yatırımların yüzde 19'u ile Birleşik Krallık, 2021 yılında Türkiye'deki yatırımcılar listesinin ilk sırasında yer aldı. Vodafone, HSBC, Rolls Royce ve BP gibi uzun dönemdir burada olan pek çok yatırımcımızın yanı sıra, BUPA, Dyson ve Vitabiotics gibi yeni yatırımcılarımız da var." açıklamasında bulundu.

Poleo, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Küresel hedeflerini Birleşik Krallık'ta yaptıkları stratejik yatırımlar aracılığıyla gerçekleştiren Türk yatırımcıların sayısında gördüğümüz artıştan memnunuz. 2021 yılı, Türk firmaların diğerlerinin yanı sıra Birleşik Krallık'ı tercih ettiği bir başka yıl oldu ve şu anda Birleşik Krallık'taki çeşitli sektörlerde sıfırdan yatırımlarının sayısında ve ebatında artış görüyoruz.

Benzer Konular ✨