Bilgisine Güvenenler İçin Bil ve Fethet

Oyun dünyasının belki de en iyi oyunlarından birisi olan bil ve fethet oyunu başlayanlar için bir bağımlılık yapıyor adeta. Oyuna başlayanlar için oyun oynamak bilgiden ibaret olduğu için hem öğreniyorsunuz hem de yeni yerler fethediyorsunuz. Harita üzerinde kılıçlarla toplarla değil bilginiz ile kılıçların keskin kesiciliğini köreltiyorsunuz.

Bil ve fethet oyununda oyun 3 kişi ile başlamaktadır. Öncelikli olarak en başta oyuna başladığınızda oyuncular haritalara rastgele olarak dağıtılıyorlar. Sonrasında size yöneltilen sorularla bilrlikte haritada boş kalan yerlere kendi muhafızlarınızı yerleştiriyorsunuz. Bu muhafız yerleştirme işi bittikten sonra ise asıl sorulara geçiyoruz. Oyunda oyuncu sırasına göre haklar veriliyor. Bu başlama hakkı sizde olursa siz rakibin kalesini ya da yerleştirdiği muhafızları seçebiliyorsunuz. Seçtikten sonra karşılıklı olarak bir soru yöneltiliyor. Bu soruyu doğru cevaplayan ve saldırı durumunla olan karşı tarafın bir tane muhafızını alıyor ve öne geçiyor. Tabi burada soru sorulurken, siz soru sorduğunuzda soracağınız sorunun hangi dalda olduğunu seçebiliyorsunuz. Oyunun içinde sorular sorulduğu zaman oyunculara sor ve joker hakkı kullan gibi seçenekleriniz de mevcut. Bu seçenekler ile bilmediğiniz soruları kısa sürede cevaplayarak kazanabilirsiniz.

 

Kısacası bu oyunda savunma yaparken de saldırı yaparken de bilginiz ne kadar kuvvetli ise o kadar çok yol alıyorsunuz. En sonda tüm oyuncuların kalalerini yok ederseniz oyunu kazanıyorsunuz.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz
Yükleniyor...