Kategori Ekonomi Tarih 06 Ağustos Yorum 0 Yorum Okuma Süresi 51 sn okuma Görüntüleme 31 Görüntüleme

Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün Twitter üzerinden yaptığı video paylaşımda dünyada metrolarda ilk kez kullanılan bir sistemin uygulandığı açıklandı. 

Bakanlık harekete geçti, dünyada bir ilk Su Sisi sistemi raylı sistem hattına uygulandı

Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: 

“Dünyada metrolarda ilk kez kullanılan bir uygulamaya imza attık. Karayollarında son 20 yıldır kullanılan Su Sisi Sistemi’ni raylı sistem hattına uyguladık.  

Olası bir yangın anında yangını hapseden yüksek basınçlı su ile çalışan Su Sisi Sistemi dünyaya örnek olacak.

Bakanlık harekete geçti, dünyada bir ilk Su Sisi sistemi raylı sistem hattına uygulandı

YANGINI BÖYLE ÖNLEYECEK!

Su Sis denilen sistem az miktarda suyla oluşan bir sistemdir. Bu ortam insanların 30-40 dereceyi geçmeyen bir sıcaklıkta kalmasını, yangından etkilenmemesini sağlıyor. 

Karayollarında benzer uygulamaların olduğu bilirken, raylı sistem, demiryolu, metro sektörüne de ilk defa uygulanacak. Yangının bir başka vagona intikal etmesini önleyen, onu hapseden yüksek basınçlı bir sistemdir. 

Yangın olan bölgede ne yapılması gerektiğini söyleyen anons sistemi ve kameralar eklendi. Tünelin her iki tarafında yolu oluşturuldu. İlave tedbirlerle tünelde akıllı tünel konsepti oluşturuldu. Tünelin merkezinde yangını hapseden yüksek basınçla yangının etrafa gitmesini önleyecek su sisi var.”

Bakanlık harekete geçti, dünyada bir ilk Su Sisi sistemi raylı sistem hattına uygulandıBankalarda emekliye promosyon yarışı! 7500 liraya varan ödeme

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRBankalarda emekliye promosyon yarışı! 7500 liraya varan ödemeHaberi Görüntüle

Tatil parasını vermeyen patrona kötü haber

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRTatil parasını vermeyen patrona kötü haberHaberi Görüntüle

Benzer Konular ✨