Kategori Ekonomi Tarih 01 Ağustos Yorum 0 Yorum Okuma Süresi 49 sn okuma Görüntüleme 12 Görüntüleme

Biz Finansal Danışmanlık Kurucusu Murat Özsoy, haftanın ilk işlem gününde değer kazanan haftanın altın ons fiyatlarında 1766 dolar seviyesini kritik olduğunu belirtirken, bu seviyenin üzerinde kalınması halinde yükselişlerin hızlanabileceğini değerlendirdi.

Hurriyet.com.tr'ye konuşan Murat Özsoy şu yorumları yaptı:

"Ons altın fiyatının 1766 dolar seviyesinin üzerinde kalabilmesi halinde geçen haftalarda yakaladığı yukarı ivme güçlenerek hız kazanacaktır. Yeni haftaya başlarken ilk saatlerde görülen 1762 dolar seviyesinin aşılarak da bu senaryonun gerçekleşeceğini düşünüyorum

Dolar endeksi de 105 seviyelerinde kaldığı müddetçe, 1766 üzerinde ons altın bu hafta kalıcı olabilirse bundan sonraki ilk kuvvetli direnç 1790 dolar olacaktır. ABD 10 yıllık tahvil faizleri yüzde 2.74 üzerine çıkmadığı müddetçe ons altında pozisyonlar tutulabilir. 1766 dolar üzerinde ise, ilave alımlar yapılabilir.

Ons altındaki toparlanma hareketine bu hafta enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından dolar/TL kurunda kuvvetli bir ivme gelirse, gram altın 1000TL üzerindeki yolculuğuna yükselerek devam eder. Şu anda bugünden bakıldığında gram altınların elden çıkarılmasına gerek bir durum yok, eğer 1000TL altında alımlar yapıldıysa. Yukarıdaki ons altın senaryosu ve enflasyon açıklaması çerçevesinde de bu hafta yeni alımlar için çarşamba öncesi atılacak adımlar daha getirili olabilir."

Benzer Konular ✨