Kategori Dünya Tarih 25 Temmuz Yorum 0 Yorum Okuma Süresi 44 sn okuma Görüntüleme 25 Görüntüleme

Von der Leyen, Alman haber Ajansı DPA'ya, Rusya'dan doğal gaz akışının kesintiye uğraması ihtimaline karşı hazırladıkları plana ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bir kriz durumunda Rus gazına bağımlı olmayan ülkelerin de gaz akışı düşecek ülkelere yardım etmesinin önemine işaret eden von der Leyen, doğal gaz konusunda üye ülkelerin dayanışma göstermesinin önemine dikkati çekti.

Von der Leyen, AB iç pazarında olası bir doğal gaz arz kesintisinin Rus gazı almayan üye ülkeleri de etkileyeceğini anlattı.

IMF'den Avrupa'ya 'doğalgaz' uyarısı: Benzeri görülmemiş yıkıma neden olabilir

EKONOMİ

IMF'den Avrupa'ya 'doğalgaz' uyarısı: Benzeri görülmemiş yıkıma neden olabilir

Üye ülke ekonomilerinin birbirine güçlü biçimde bağlı olduğunu vurgulayan von der Leyen, Almanya gibi bir ülkede yaşanacak gaz krizinin diğer ülkeleri de olumsuz etkileyeceğini söyledi.

Von der Leyen, "Bütün üye ülkelerin gaz talebini azaltması, daha fazla gaz depolaması ve bu durumdan daha fazla etkilenen üyelerle gazı paylaşması önemli." değerlendirmesinde bulundu.

AB üye ülkelerden doğalgaz tüketimini yüzde 15 azaltmasını istedi

DÜNYA

AB üye ülkelerden doğalgaz tüketimini yüzde 15 azaltmasını istedi

AB Komisyonu, geçen hafta Rusya'dan doğal gaz akışının kesintiye uğraması ihtimaline karşı hazırladığı acil durum plan teklifini açıklamıştı.

Planda, üye ülkelerden 1 Ağustos 2022 ile 31 Mart 2023 arasında gaz talebini yüzde 15 azaltması istenmişti.

Benzer Konular ✨